in

Зидан не може да ја објасни последната повреда на Хазард!

Менаџерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изјави дека не може да ја објасни последната повреда на Еден Хазард. Хазард, 30, се врати од повреда во натпреварот против Елче и ги одигра последните 15 минути.

Сепак тој повторно се повреди и ќе го пропушти вториот натпревар со Аталанта во рамките на Лигата на Шампиони. „Ова е нешто ново. Стварно не знам како да го објаснам“ изјави Зидан.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote