in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 19 МАРТ: Финансиите се добри, но бракот трпи!

Лавот е уморен, Јарецот е тврдоглав, Девицата е успешна, Шкорпијата е незадоволна

ОВЕН

И покрај тоа што не барате нова работа, добивате нова деловна понуда. Односот со партнерот е задоволителен. Другата страна размислува за вашите финансии и смета на вашата финансиска помош. Пазете се од повреда.

БИК

Одете на пократко, службено патување. Дејствувате шармантно, добродушно и постигнувате успех. Врската има доза на динамика. Лесно е да ве повредите и бурно реагирате. Партнерот е изненаден од вашето однесување. Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

Ако сте приватно лице, разочарани сте од слабите деловни резултати бидејќи очекувавте многу повеќе. Партнерот го разбира вашето расположение и успева да ве смири. Ви олеснува да продолжите понатаму. Склони сте на нервоза и незадоволство.

РАК

Претпоставениот го иницира разговорот. Имате тотално поинаков став кон обврските: вие сте оптимист, но работата не може да се заврши толку брзо како што сака другата страна. Комуникацијата со партнерот е динамична. Склони сте на повреди.

ЛАВ

Вие прифаќате деловна помош од помлад колега и тој ви помага многу во надминување на проблемите. Ве чека разговор со сопругата за финансиите, за време на кој има разлики во мислењата. Можни се проблеми со кожата.

ДЕВИЦА

Измислувате деловни планови кои не можат да се реализираат веднаш, па затоа сте разочарани. Пред вас е случајна средба со стар пријател. Го гледате со различни очи – како потенцијален партнер. Притисокот е нестабилен.

ВАГА

Деловната состојба е стабилна и нема значителни случувања. Задоволни сте од финансиите. Тешкотии ве очекуваат во бракот. Причината е нервозата на партнерот и неговото лесно паѓање од чекор. Здравјето е стабилно.

ШКОРПИЈА

Вие сте нетрпеливи. Сакате да ги завршите обврските во најкус можен рок, но тоа е невозможно. Имате впечаток дека некои обврски заземаат премногу време. Што се однесува до партнерот, тој е прилично нервозен, па обидете се да го опуштите. Можни се повреди.

СТРЕЛЕЦ

Размислувате за заем или кредит. Користете го денот за да аплицирате. На работа сè оди нормално. Вие сте прилично чувствителни и реагирате бурно. Брачниот другар има мирен став кон вас. Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

Разочарани сте од промената на деловните планови во последен момент. Не сакате такви работи затоа што сакате кога сè е добро организирано. Брачниот другар зборува за проблеми на работа што не ве интересираат. Прилично сте опуштени

ВОДОЛИЈА

Вие доживувате несогласување со колегите на непотребен емотивен начин. Не успевате да постигнете нормална комуникација дури и со емотивен партнер. Треба кавга да се испразниш. Вие сте лошо расположени, нервозни, лошо расположени.

РИБИ

Вашата креативност е во полн ек. Вие дизајнирате нов деловен проект. Имате впечаток дека секоја идеја е остварлива. Вие инсистирате да ја запознаете другата половина. Сакате вашиот партнер да ви се посвети целосно. Се чувствуваш добро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote