in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 АПРИЛ: Убавина за Биковите, тешко за Водолиите! Близнаците ги очекуваат проблематични односи на работа, Девиците се советуваат повеќе да се држат настрана, Вагите внимаваат на парите

Овен

Тековните аспекти ви даваат шанса да ја завршите работата на долгорочен проект. Бидете многу потрпеливи ако сакате да успеете. Решавањето на стар проблем помеѓу вас и вашиот партнер е доминантна тема на овој ден. Треска, треперење е можно. Пијте топли чаеви.

Бик

Доколку се занимавате со креативна работа, дизајн, мода, овој ден ви носи забележителен успех. Се очекува вашата финансиска состојба да се подобри. Покажете многу поголемо разбирање кон партнерот. Постои можност со право да ви се налути. Не сте доволно активни, а воедно и незадоволни од својот изглед.

Близнаци

На почетокот на август доминираат проблематичните односи на работа. Негативните коментари од претпоставените може да се поврзани со некои интриги на вашите колеги. Различните ставови меѓу вас и вашиот партнер создаваат напната атмосфера. Треба да излезете на свеж воздух, да прошетате во природа. Излезете од градот.

Рак

Негативните аспекти можат да доведат до влошување на работата. Можни се непланирани трошоци. Раковите кои се во брак може да бидат особено незадоволни од партнерот, што може да резултира со поголеми недоразбирања. Варење. Претерувате, имате добар апетит.

Лав

Посебен успех ве очекува доколку се занимавате со комуникации, трговија и издаваштво. Бидете внимателни кога комуницирате со претпоставените. Дискусијата на семејно ниво можеше да го означи крајот на претходната недела, а таа атмосфера се уште се чувствува во воздухот. Лош хемоглобин, железо.

Девица

Денеска може да наидете на недоразбирања од колегите и претпоставените. Почекајте подобар момент за да ги откриете вашите креативни идеи. Атмосферата на недоверба го нагризува вашиот однос со партнерот. Ќе треба да вложите многу енергија за да ја вратите довербата. Одморете повеќе.

Вага

Негативните аспекти можат да предизвикаат неочекувани трошоци и уште поголеми финансиски проблеми. Не ви се советува да влегувате во ризични инвестиции. Поинаква визија за заедничка иднина може да ги подигне тензиите меѓу вас и вашиот партнер. Ситуацијата ќе бара прилагодување. Болка во вратот.

Шкорпија

Внимавајте на јавните настапи и доколку имате важни деловни состаноци. Можни се недоразбирања. Овој ден ќе биде одбележан со голем број можности за флерт и бројни додворувачи. Пред вас е почеток на нова врска. Проблеми со варијација на притисокот.

Стрелец

Овој ден може да ви донесе проблеми со пробивање на рокот. Постои можност некој важен проект да се одложи за подоцна. Враќањето на комуникацијата со личност која многу ви значела во минатото ќе го одбележи овој период. Проблем со жолчното кесе. Консултирајте се со лекар.

Јарец

Денешните аспекти на финансиите постојано испраќаат предупредувачки сигнали. Не се впуштајте во ризични инвестиции. Почетокот на нова љубовна врска може да го одбележи овој период за сите слободни Јарци. Зафатените Јарци се целосно посветени на партнерот. Ве фаќаат чести мускулни грчеви, зголемете го внесот на магнезиум.

Водолија

Внимавајте да не реагирате импулсивно во ситуации на работа. Можни се конфликти со претпоставените, но и доцнење на плаќањата. Водолиите кои се во врска минуваат низ кризни периоди. Ќе треба многу напор за да ги доведете работите во ред меѓу вас. Не внесувате доволно вода во вашето тело.

Риби

Проблем со соработниците може да го одбележи овој ден. Неповолните услови за соработка или едноставно несогласување меѓу вас ќе бараат компромис. Откривањето на некои тајни на партнерот може да предизвика недоверба кај вас. Постои можност за жестока дебата. Намалете го внесот на алкохол, газирани пијалоци.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote