in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22 АПРИЛ: Шкорпијата ќе пука од самодоверба, додека Јарците доминираат на секое поле.

Овен

Работа: Без разлика што е првиот ден од викендот, повеќето родени во знакот на Овен ќе бидат активни, особено на полето на комуникација и разни договори. Внимавајте на трошоците.

Љубов: Епилогот на денешните љубовни случувања пред се ќе зависи од расположението на другата страна.

Здравје: Бидете умерени во се.

Бик

Работа: Обидете се да се опуштите и одморите, можеби поканете драги пријатели на кафе и дружење.

Љубов: Нема причина да се плашите од непријатни изненадувања, но би било добро да поработите малку на вашите љубовни критериуми.

Здравје: Чувствителност на грлото, респираторниот систем.

Близнаци

Работа: Повеќето Близнаци може да очекуваат успешно да ги спроведат сите планови оваа сабота, со мали или поголеми доцнења.

Љубов: Настаните во текот на оваа сабота во љубовната сфера не треба да бидат значително различни во однос на претходните денови.

Здравје: Ситните коски и зглобови можат да ви направат помали проблеми.

Рак

Работа: Не е лош ден за Раковите добро да се организираат и генерално успешно да ги завршат сите планирани обврски.

Љубов: Без форсирање, поминете го овој ден лесно и опуштено, посветувајќи доволно внимание на саканата личност.

Здравје: Можна главоболка.

Лав

Работа: Во првиот ден од викендот не се препорачува да се впуштате во повеќе забави. Поставете приоритети и фокусирајте се на најважните задачи.

Љубов: Одличен ден за дружење, излегување, па се подразбира дека веќе имате договорено нешто.

Здравје: Одлично.

Девица

Работа: Девиците можеби малку ги мачат сопствените дилеми и приоритети, но нема причина за поголеми потешкотии во спроведувањето.

Љубов: Речиси сите ваши идеи и планови во сферата на љубовните настани би можеле да се остварат денес, под услов да бидете доволно тактизирани.

Здравје: Одлично.

Вага

Работа: Мирен и опуштен ден со чувство на задоволство ќе ги придружува најтипичните претставници на Вагата. Уживајте.

Љубов: Денеска можете да очекувате пријатно изненадување во сферата на љубовните врски, особено ако неодамна сте запознале интересна личност за која интензивно размислувате.

Здравје: Многу добро.

Шкорпија

Работа: Денеска Скорпиите ги очекува барем едно пријатно изненадување на полето на деловните активности, во вид на потврда на некои договори од порано. Само напред.

Љубов: Доколку не сте задоволни од моменталната ситуација на љубовно поле, не чекајте пасивно поповолен период и особено не држете се до детали од минатото.

Здравје: Многу добро.

Стрелец

Работа: Првенствено активниот одмор и главно вршење рутинска работа треба да биде основа на денешните активности за повеќето Стрелци.

Љубов: Можете да очекувате барем една пријатна работа од стара симпатија или личност која долго време не сте ја виделе. Уживајте.

Здравје: Нема причина за грижа.

Јарец

Работа: Првиот ден од викендот на најтипичните Јарци им носи многу добра астролошка клима за успешно спроведување на повеќето од планираните обврски.

Љубов: Што се однесува до она што се случува во љубовната сфера, можете да очекувате уште повеќе причини за да бидете среќни, па затоа седете и уживајте.

Здравје: Многу добро.

Водолија

Работа: Дајте приоритет, фокусирајте се на најважните обврски и потрудете се да најдете доволно време за одмор.

Љубов: Уживајте во мирна и опуштена атмосфера со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Спијте доволно.

Риби

Работа: Рибите првенствено треба да го поминат денот во справување со заостанатите работи или да му помогнат на некој од своите пријатели.

Љубов: Некои нови интересни информации за личност која веќе некое време ви го привлекува вниманието би можеле дополнително да ве мотивираат да го направите почетниот чекор кон подобро запознавање.

Здравје: Многу добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote