in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 31 ДЕКЕМВРИ: Разумно искористете го последниот ден од годината! Близнаците да се чуваат од непромислени одлуки, Водолијата возбудена, Рибите ќе уживаат во флертувањето

ОВЕН

Има прекршување на договор што сте го направиле претходно. Време е да ја отфрлите и да продолжите понатаму. Ве нервира тоа што партнерот не ви е доволно отворен. Немате трпение и многу лесно влегувате во конфликт. Потребен е компромис. Воспалено грло.

БИК

Поволен ден за одмор поради многуте обврски што ги имавте во текот на претходната недела. Можете лесно да го повредите партнерот со непромислени реакции. Обидете се да се контролирате. Разговарајте за претстојните празници. Болки во стомакот, дигестивни проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Пазете се од непромислени одлуки од финансиска природа. Не дозволувајте да влезете во поголеми трошоци. Ќе имате многу сериозен разговор со партнерот. Се согласувате за плановите за заедничка иднина. Зголемен апетит, можни проблеми со вишок килограми.

РАК

Тешко ви е да донесете важна одлука. Почекајте да поминат празниците. Разочарани сте од начинот на кој партнерот се однесува кон вас. Тешко ви е да го изразите своето незадоволство. Проблеми со треска. Задолжителен е лекарски преглед.

ЛАВ

Не очекувајте големи очекувања од личност која ви ветува финансиска помош. Можни се празни ветувања. Можеби ви се допаѓа личност која е многу постара од вас. Не сте сигурни како околината ќе реагира на тоа. Можни проблеми со несоница.

ДЕВИЦА

Ако се занимавате со приватен бизнис, сега е време да го проширите вашиот бизнис. Размислете во која насока да одите. Оние кои се во брак може да имаат помалку проблеми со партнерот и семејството. Конфликтите се појавуваат без вистинска причина. Незадоволство. Солидно здравје.

ВАГА

Се препорачува да се потрудите на полето на работата да бидете доволно дипломатски. Сега ви треба соработка со избрани луѓе од тимот. Не сте сигурни како да се однесувате и што да направите за да го решите проблемот со партнерот. Болка во ‘рбетот.

ШКОРПИЈА

Финансиите се стабилизираат и тоа ве прави среќни. Мислите, сепак, се насочени кон неработните празници. Многу лесно може да дојдете до ново познанство. Ви се допаѓа личност од работното поле, но не знаете како да и пријдете. Мали проблеми со циркулацијата.

СТРЕЛЕЦ

Планирате да земете заем или да аплицирате за заем. Бидете пореални во вашите очекувања. Не е време за непроверени инвестиции. Како да сте ја изгубиле довербата што ја имавте во партнерот. Отворено зборувајте за проблемите. Проверете ја крвната слика и тироидната жлезда.

ЈАРЕЦ

Преговорите за нова деловна соработка не одат баш како што сте замислиле. Не сте презадоволни. Обидете се дипломатски да ги подобрите условите. Саканата личност се обидува да допре до вас иако вие упорно ги игнорирате нејзините обиди повторно да ви се доближи. Чувствителни бубрези.

ВОДОЛИЈА

Во вас постои страв дека некој друг ќе ја заземе вашата позиција. Опкружени сте со нечесни луѓе. Можеби ќе имате можност да стапите во врска на далечина. Новите познанства ви создаваат посебна возбуда. Можен пад на имунитетот, зголемување на внесот на витамини.

РИБИ

Ви се отвораат нови можности за напредување и подобра заработка. Сепак, опуштете се на следните празници и не размислувајте за работа. Влезете во случајно флертување. Немате сериозни планови, но со текот на времето можете да го промените мислењето. Чувствителен кардиоваскуларен систем.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote