in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 АПРИЛ: Се ќе ви оди од рака! Овнот е полн со енергија, Бикот не е во форма, Лавот е нервозен, Вагата е среќна, Рибите се несериозни.

Овен

Доцнењето на исплатата на пари може да доведе до одложување на важни деловни чекори кои се централен дел од вашиот бизнис план. Романтична љубовна врска со личност која неодамна ја запознавте ќе го обои овој ден. Се чувствуваш добро. Полни сте со енергија, опкружени сте со позитивни луѓе.

Бик

Новите елементи на работа и во вашата работна средина бараат дополнително прилагодување. Несогласувањата со партнерот и вашата нервоза можат да придонесат за негативна атмосфера. Разговорот и опуштањето заедно ќе го реши тој проблем. Движете се повеќе. Не сте во добра форма, лесно се заморувате, сè правите со повеќе труд.

Близнаци

Ја сумирате изминатата недела и имате многу причини да бидете задоволни. Деловните обврски ве оддалечија од партнерот и немавте време да му се посветите. Вечерта конечно ви носи повеќе време за приватен живот. Главоболката може да биде последица на висок крвен притисок, но и поради проблеми со синусите.

Рак

Денес ќе направите се. Успешно ќе завршите важен дел од работата, решите го проблемот. Уживате во убав и хармоничен период со партнерот. Ракот на врската планира да основа семејство и да го прошири семејството. Во текот на зимата сте се здебелиле, кои треба да ги намалите до лето.

Лав

Одличен ден за финансии, бидејќи ќе ги добиете исплатите на пари кои требало да пристигнат многу порано. Разладувајќи се со партнерот, посветете му повеќе време. Ако ве критикува, размислете за аргументацијата на неговите зборови. Нервоза, се поради премногу обврски.

Девица

На вашиот деловен план може да се појават нови понуди кои би можеле да навестат голема пресвртница. Денот е идеален за решавање на контроверзна ситуација во вашето семејство. Слободните можат да најдат нова љубов преку работата. Чувствителност на грлото. Намалете го внесот на газирани пијалоци, како и алкохол.

Вага

Задоволни сте со постигнатиот успех, а добивте и пофалби од претпоставените. Планирате долго патување со партнерот, но во моментов не сте задоволни од неговото однесување. Вашата потреба за љубов е зголемена. Правете редовни здравствени прегледи на време. Започнете со тест на крвта.

Шкорпија

Ќе дојдете во ситуација да импровизирате решение, консултирајте се со поискусен колега. Врската што ја започнавте се покажа поинаква отколку што очекувавте. Можеби не сте подготвени за сериозност, кажете му на вашиот партнер. Настинка придружена со кашлица, но и треска.

Стрелец

Акцентот е цело време на работа со странски компании или патување во странство на работа. Еден стар проблем повторно почна да тлее помеѓу вас и вашиот партнер. Денот може да биде обележан со љубоморни сцени и кавги. Пазете се од вирусни инфекции. Во овој момент на епидемија, внимавајте на вашето здравје.

Јарец

Еден погрешен збор може да ве одведе на погрешен пат. Промената на среќата на љубовен план ќе го одбележи овој период. Може да се случи само да помислите дека сте ја нашле својата сродна душа, а таа личност да ве разочара. Одморете повеќе. Потребен ви е сон, а не би било лошо да го напуштите градот за викенд.

Водолија

Посветете го овој ден на осмислување нов стратешки план и подгответе план за вонредни ситуации. Усогласувањето на односите со партнерот ќе го одбележи овој ден. Слободната Водолија ја очекува романтичен состанок со Лав или Вага. Главоболка, стрес, сето тоа поради обемот на работа, како и одредени рокови.

Риби

Посебно внимавајте на деталите кога преговарате со новите соработници, денес постои одредена доза на ризик. Различните погледи на вашата врска може да доведат до несогласувања меѓу вас и вашиот партнер. Не сте сериозни! Внимавајте да не внесете премногу тесто, заборавете на пекарата!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote