in

Што?Што?

Извлечено чудовиште од три метри од морските длабочини: Рибарите се во шок, а можете да ги видите само забите остри како жилет

Морскиот ѕвер со остри заби е извлечен на брегот на Нов Јужен Велс (Австралија), а изгледа како да „побегнал“ од хорор филм.

Рибарот Џејсон Мојс е прилично сигурен дека суштеството налик на змија е јагула, но признава дека не знае каква.

Чудовиштето има застрашувачки очи, заби со жилет, а долго е три метри, пишува Дејли Стар.

„Ова е новина за мене, иако со стопански риболов се занимавам веќе 50 години“, напиша Мојс на Фејсбук.

Тој додава дека никогаш во животот не видел нешто слично.

„Тоа не е штука или сребрена јагула. Забите наликуваат на некаква сирна јагула, но лицето е некако „тапа““. објасни рибарот.

На една од фотографиите се гледа како животното е извлечено од длабочините на морето и како тоа се „испружило“ покрај страната на чамецот.

Многу корисници на социјалните мрежи се обидоа да погодат за кој вид станува збор, а беа споменати и многу, како зелениот море.

„Повеќето луѓе не беа ни блиски“, рече Мојс.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote