in

По инвестицијата во Bitcoin, Tesla загуби 200 милијарди од пазарната вредност!

Компанијата за електрични автомобили на Илон Маск, Тесла, загуби дури 25% од нејзината вредност по инвестирањето во криптовалутата Bitcoin. На почетокот на минатиот месец, поточно на 8ми Февруари, компанијата инвестираше дури 1.5 милијарди долари во Bitcoin, по што вредноста на криптовалутата се зголеми.

Сепак, оваа инвестиција како да имаше контра ефект на вредноста на компанијата, по што Тесла загуби дури 200 милијарди долари од нејзината пазарна вредност.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote