in

МУЈО, ХАСО И ЧОВЕКОТ ОД ОСТРОВОТ! [ВИЦ]

Мујо бил капетан на еден карго брод и често шетал низ морињата и океаните. Го повикал другарот Хасо да одат заедно да го прошета низ морињата и океаните. Тој прифатил и тргнале на пат.
Во еден момент на едно островче Хасо загледал еден напатен, беден човек со зарастена брада и коса. Човекот им мавтал со сите сили и испуштал звуци да го забележат! Хасо го прашал:
-„Мујо кој е човеков што ни се мавта?“
А пак Мујо му одговорил:
-“Дваесет години поминувам оттука секогаш ми се мавта, будала ли е што е не знам„!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote