in

Абрамович има нова играчка – ЈАХТА вредна ПОЛОВИНА МИЛИЈАРДА! (ФОТО)

Рускиот гигант и сопственикот на Челси, Роман Абрамович одлучи да се почасти со уште една јахта во вредност од пола милијарди евра. Оваа јахта, која е именувана Соларис, е дури негова осма јахта.

Изградбата на Соларис беше нарачана дури пред 3 години, а сега е во завршната фаза. Јахтата е долга 140 метри, а нејзината тежина се проценува на 11.000 тони.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote