in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 19 ОКТОМВРИ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно со поголема облачност во источните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Во Скопје, променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

До сабота попладне ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Утре и особено во сабота ќе дува засилен југоисточен ветер кој ќе предизвика значителен пораст на утринската и дневната температура. Од сабота од вечерните часови, преку ноќта и во недела претежно во западните делови од земјата ќе има појава на повремен дожд, краткотрајно пороен и со услови за појава на ретки грмежи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote