in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 26 ОКТОМВРИ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно, претежно во јужните и источните делови со повремени врнежи од дожд, на места поројни и проследени со грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Утре времето ќе биде променливо облачно со умерен до засилен јужен ветер, а кон крајот на денот ќе има врнежи од дожд, особено во западните делови.
Од сабота ќе преовладува сончево и релативно топло време.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote