in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 ФЕВРУАРИ 2024

Времето денес:

 

Сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност. Наутро ќе има услови за појава на магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер претежно од западен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и тивко.

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време со услови за појава на утринска магла по одделни котлини. Дневните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината. Од недела под влијание на влажен бран ќе има повремени врнежи од дожд и благо опаѓање на температурата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote