in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1 ФЕВРУАРИ 2024

Времето денес:

 

 

Утрото студено, преку денот сончево со мала облачност која во вечерните часови ќе се зголемува. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Во Скопје претежно сончево и тивко.

Утре ќе има зголемена облачност и ќе дува засилен ветер од северен правец. Потоа следува период на стабилно и суво време со пораст на температурите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote