in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 ЈАНУАРИ 2024

Времето денес:

 

Променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец.
Максималната температура ќе биде во интервал од -1 до 7 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец.
T= 2 °C, P= 993 hPa, U= 60 %, V= 3 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)

До недела ќе се задржи стабилно и постудено време со ниски утрински температури. Во петок и сабота ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во понеделник и вторник ќе има зголемување на облачноста и локални врнежи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote