in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 МАЈ 2023

Времето денес:

 

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд особено во западните и северните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Во Скопје променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Утре и во сабота ќе биде посончево и потопло, а во петок попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи особено во северните делови од земјата. Од недела повторно се очекува променливо облачно време, на места со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote