in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 ДЕКЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Сончево и релативно топло. По одделни котлини ќе има појава на магла. Долж Повардарието ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Вo Скопје претпладне со појава на магла, преку денот сончево со слаб северен ветер.

Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време, освен по котлините, каде ќе има појава на магла со променлив интензитет. Дневните температури во овие места ќе бидат пониски.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote