in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 8 ФЕВРУАРИ 2024

Времето денес:

 

Претпладне променливо облачно по одделни котлини со појава на слаба магла. Преку денот сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко.

До сабота ќе се задржи стабилно и суво време со услови за појава на утринска магла по одделни котлини. Од недела под влијание на влажен бран времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Температурите ќе се задржат над просекот за овој период од годината.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote