in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1 МАРТ

Времето денес:

 

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје променливо облачно со услови за слаб краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

И во следните денови под влијание на циклонска активност од запад ќе се задржи променливо време и ќе има повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Температурите ќе бидат без поголеми промени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote