in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОА ЗА 22 СЕПТЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец,

Во Скопје сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер.

Денес и утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Температурите ќе бидат над просекот за овој период од годината.
Во недела ќе настапи поголема промена на времето, кога под влијание на влажен бран се очекува на повеќе места да биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а температурите ќе опаднат за неколку степени. Дополнително опаѓање на температурите ќе има и од понеделник.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote