in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 МАРТ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен до повремено засилен ветер од северен правец.

До крајот на работната недела времето ќе биде стабилно. Утре утрински температури понекаде ќе бидат некој степен под нулата, а потоа ќе бидат позитивни. За време на викендот ќе има зголемена облачност и услови за појава на повремен пороен дожд, а дневните температури во јужните делови понекаде ќе надминуваат дваесет степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote