in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 5 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

 

Променливо облачно со слаб до умерен јужен ветер. Попладне облачноста ќе се намалува.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Следува период на претежно облачно време, наутро во котлините со услови за локална појава на магла, со позитивни утрински температури и со претежно јужен ветер. Кон крајот на работната недела ќе има услови за појава на краткотраен локален дожд претежно во планинските региони.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote