in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 АПРИЛ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно со сончеви периоди. Во југозападните делови ќе има повремени врнежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со умерен ветер од северен правец.

Утре ќе има преодно стабилизирање на времето со минималните температури кои на повеќе места ќе се спуштат под нула. За време на викендот и во почетокот на следната седмица времето ќе биде променливо облачно со повремнени локални врнежи од дожд, а на планините од снег.

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote