in

БИЗАРНО! Банка побара лично присуство на бабата за да ја земе пензијата која имаше скршеница во колкот! [ВИДЕО]

Голема банка во Русија покажа нехуман однос кон постар клиент од регионот на Саратов. Станува збор за жена (74) која е неподвижна бидејќи има фрактура на колк.

За да ја добие пензијата, тие ја замолија лично да дојде во филијалата.

Картичката на сметката на бабата која лежи нејзината пензија е блокирана поради долг направен од нејзиниот син, кој почина пред пет години. За да ги „собере“ парите, таа морала да го потврди својот идентитет.

Нејзиниот зет побара службеник од банка да дојде во нејзината куќа за да го потврди нејзиниот идентитет. Сепак, банката одби да и ја обезбеди на жената таа услуга.

Зетот „решил“ да ја носи свекрвата на носилка во банката. Тие ја спуштија од петтиот кат.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote