in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11 АПРИЛ: Ракот ќе има ден од соништата, а на Водолиите им цветаат рози и ќе имаат големи придобивки

Овен

До крајот на денот, добри вести од личност Овен која има многу добри работи да ви помогнат околу деловните обврски. Љубовната ситуација е многу комплицирана поради вашата желба да успеете независно од партнерот.

Бик

Во текот на денот најдобро е да се фокусирате на се што влијаело на вас и на вашиот партнер. Тоа се работи кои мора да се расчистат. Не донесувајте одлуки пред време. Здравјето е одлично.

Близнаци

До крајот на денот поволни и важни информации за љубовта и разбирањето кои долго време ги немате од другите. Во следните неколку дена ќе бидете многу активни во однос на работните и деловните обврски. Главоболка.

Рак

Во следните неколку дена ќе бидете многу позитивно изненадени од реакцијата на партнерот и неговите планови. Не донесувајте некои важни животни одлуки без оглед на тоа што ве принудуваат другите да правите. Најважно е да знаете што сакате.

Лав

Овој период е многу плоден за вас доколку се потрудите да ја подигнете деловната ситуација на подобро ниво. Многу зависи од вашата деловна соработка со странство и колку можете да ја подигнете на повисоко ниво.

Девица

Меркур го активира вашето поле на деловна комуникација и обидете се добро да размислите како да ги решите сите тие можни компликации од претходниот период. Љубовната ситуација е стабилна благодарение на вашата способност.

Вага

Ова е совршен ден да се посветите на сето она што сте го планирале од минатата недела. Би било добро повеќе да ги земете предвид можните емотивни блокади во однос на љубовта и саканата личност, но мора да бидете подготвени за компромис.

Шкорпија

Денешната тема е да се посветите на сето она што влијаело на вас и на вашиот развој на љубовниот живот. Минатото премногу влијае на вас и ве успорува многу емотивно на сите нивоа. Главоболка.

Стрелец

Љубовната приказна која деновиве се одолговлекува во вашиот живот повторно создава тензија помеѓу вас и вашиот деловен живот. Здравјето е одлично дури и ако не се грижите доволно за себе.

Јарец

Во текот на денот најдобро е да се фокусирате на себе и на вашите планови, особено кога се во прашање плановите за патување и одмор. Ситуацијата во кругот на семејството е многу комплицирана благодарение на вашата потреба да доминирате.

Водолија

Во следните неколку дена ќе бидете многу позитивно расположени и тоа ќе влијае на вашето расположение и на сите можни животни одлуки. Здравјето ви е стабилно, но може да имате големи проблеми со спиењето поради стрес.

Риби

Почетокот на денот е под влијание на Марс и Венера, што негативно се одразува на вашето здравје бидејќи сте премногу фокусирани на другите, а најмалку на себе. Треба да разговарате сами со себе и добро да го испланирате следниот период.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote