in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 ФЕВРУАРИ: Шкорпии, внимавајте што зборувате, на Лавовите им треба ПОМОШ на работа, а кај нив се јавува бивша ЉУБОВ

Овен

Работа: Овој прв работен ден би можел да се одвива во побавен деловен ритам за повеќето луѓе родени во знакот Овен. Обрнете посебно внимание на послабата концентрација.

Љубов: Во суштина нема ништо ново во прогнозата за вашиот љубовен живот во текот на овој ден. Прегледот и корегирањето на личните ставови може да биде корисно за идниот период.

Здравје: Можна минлива главоболка.

 

Бик

Работа: Веројатно еден од подобрите работни денови во последно време е пред типичните претставници на астролошкиот знак Бик. Вашата напорна работа и посветеност со помош од страна даваат одлични резултати.

Љубов: Речиси сите денешни околности во љубовната сфера треба да одат по ваш пат, но сепак внимавајте да не ги разочарате очекувањата на вашата сакана.

Здравје: Многу добро.

 

Близнаци

Работа: Овој ден не е поволен за Близнаците да прават неколку работи истовремено. Можни се големи грешки и големи пропусти.

Љубов: Астролошката клима не ветува никакви спектакуларни резултати на полето на нови љубовни освојувања, но за очекување е мало пријатно изненадување од стара симпатија.

Здравје: Потребна ви е психофизичка релаксација.

 

Рак

Работа: Раковите треба да завршат се што планирале без поголеми проблеми. Помогнете им на другите, но не трошете премногу енергија.

Љубов: Денеска многу работи од љубовната сфера треба да бидат под ваша контрола, што е убав навестување да се опуштите и да уживате со саканата личност.

Здравје: Нема големи здравствени предупредувања.

 

Лав

Работа: Контраритамот при денешните работни активности ќе биде најголемата пречка за Лавовите да ги реализираат своите професионални планови. Побарајте и прифатете помош.

Љубов: Во текот на овој ден за сенка повеќе се очекува вашето внимание да биде насочено кон другата страна.

Здравје: Можни кардиоваскуларни проблеми.

 

Девица

Работа: Прецизноста и трудољубивоста на типичните претставници на знакот Девица денес би можеле да се исплатат многукратно, особено кога станува збор за работа на подобрување на организацијата.

Љубов: Во поголемиот дел од овој ден треба да имате добра клима за успешни чекори во љубовната сфера, без разлика дали ја одржувате постојната состојба на партнерските односи, или стекнувате нови познанства.

Здравје: Поблаги ревматски тегоби.

 

Вага

Работа: Без форсирање на вашите идеи и начини на реализација на договорените професионални проекти. Некои нови важни промени ќе бараат од вас компромиси и прилагодување.

Љубов: Денеска емоциите може да ви се раздвижат со запознавање со нова симпатична личност, која по возраст значително се разликува од вас.

Здравје: Можни алергиски реакции.

 

Шкорпија

Работа: Не е реално да очекувате значителни промени во текот на овој понеделник, за повеќето Скорпии денес најдобро било да се фокусираат исклучиво на веќе започнатата работа.

Љубов: Колку помалку зборуваме, а повеќе љубов и размена на убави чувства, тоа е рецептот за успешен ден во љубовната сфера.

Здравје: Можни алергиски реакции на кожата.

 

Стрелец

Работа: Ќе имате сосема солидни услови пред се успешно да се посветите на завршување на веќе започнатите деловни обврски. За нови акции, полека и трпеливо.

Љубов: Би било добро типичните Стрелци првенствено да ги исполнат претходно дадените ветувања на саканата личност. Можни се мали вербални несогласувања на партнерот.

Здравје: Пазете се од настинки.

 

Јарец

Работа: Не е лош ден за повеќето луѓе родени во астролошкиот знак Јарец да бидат успешни на професионален план, иако не толку колку што реално очекуваат и можат.

Љубов: Ве очекува просечен ден кога станува збор за настани на љубовно поле. Обидете се да бидете поопуштени.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

 

Водолија

Работа: Типични претставници на Водолијата може да очекуваат неколку непријатни изненадувања, пред се од нивните најблиски деловни соработници. Не е ништо страшно, ќе ги надминете и тие пречки.

Љубов: На љубовен план не треба да има изненадувања, главно сè оди по свој пат.

Здравје: Контролирајте ја работата на ендокриниот систем.

 

Риби

Работа: Повеќето луѓе родени во знакот Риби треба да го дочекаат крајот на овој работен ден со поголемо чувство на задоволство во однос на неговиот почеток.

Љубов: Што се однесува до потенцијалните случувања на љубовно поле, ќе имате многу добри астролошки услови за барем едно ново интересно познанство.

Здравје: Освен нервоза, нема значајни предупредувања.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote