in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 СЕПТЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Следува период на претежно стабилно време со умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Услови за локален дожд ќе има утре, а температурата ќе биде во рамките на просекот за овој период од годината.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote