in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 1 АВГУСТ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. UV=8

Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер.

До петок времето ќе биде стабилно со слаб до умерен јужен ветер и со пораст на температурата. Во сабота во попладневните часови се очекува локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува засилен ветер од јужен, а во недела од северозападен правец, кој ќе предизвика опаѓање на температурата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote