in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 13 ДЕКЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно, по одделни котлини со услови за појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, кој наместа ќе засилува.

Во Скопје променливо облачно со услови за појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утре времето ќе биде променливо облачно, попладне со врнежи од дожд, а на планините од снег. Врнежите наместа ќе бидат пообилни. Во петок и сабота ќе дува засилен северен ветер и врнежите ќе преминат во снег и на повисоките места, а температурите насекаде ќе опаднат.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote