in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 ДЕКЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Претпладне сончево и претежно тивко, попладне со мала до умерена облачност. По котлините ќе биде магливо и постудено.

Во Скопје претпладне со појава на магла, преку денот умерено облачно и тивко.

Утре и во сабота ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северозападен ветер. Под влијание на влажен бран во петок и сабота ќе има повремени локални врнежи од дожд, на планините од снег.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote