in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 АПРИЛ 2023

Времето денес:

 

Наутро со ниски температури за овој дел од годината, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје наутро свежо, а преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

За време на викендот и во почетокот на следната седмица во попладневните часови ќе има зголемена облачноста, со услови за краткотраен дожд кој во недела и понеделник на места ќе биде пороен и проследен со ретки грмежи. Дневната температура до недела ќе биде во пораст.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote